Kosár

Üres
A kosár jelenleg üres

Lovasbemutató

Honfoglaláskori lovasbemutató (csapatban is). Fegyveres játékok korhű viseletben, rendezvényekre is.

Egyesületünk története a Honfoglalásig nyúlik vissza, amikoris az ifjú Bene Sándor az ifjú Árpád szerepéből visszatérve elkezdett lovasíjász bemutatókat tartani. E bemutatók kapcsán szerveződött a csapat. Bejelentett egyesületté 2004 elején alakultunk; akkor választottuk a "pusztai róka" nevet, ami székvárosunk, Karcag nevének jelentése a kun, ill. a mai kazak nyelvben.

Egyesületünk célja,hogy őseink nagyszerű lovasnomád kultúráját felelevenítsük, ezzel gyarapítva magunk, honfitársaink és - a nagy karcagi néprajzkutató Györffy Istvánnal is szólva - Európa művelődését (újra).
"Európa nem arra kíváncsi, hogy átvettünk-e mindent, amit az európai művelődés nyújthat, hanem arra, hogy a magunkéból mivel gyarapítottuk az európai művelődést"

Bővebb információ: Balogh Péter / www.pusztairoka.5mp.eu

 
Mivel várjuk Önt: terep lovaglás, viselet, Bemutató
 

Kapcsolódó anyagok

 
Kategória: Kiállítás, bemutató

Bejelentkezés

RSS
feliratkozás